Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest

Informacje:

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu:

zboża

Sprawdzone środki w zwalczaniu chorób zbóż

Choroby zbóż są dużym problemem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się znacznie bardziej zaawansowane objawy, bo wyłącznie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę uchronić potencjał plonu. Zastosowanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - wskazane działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest w wielu przypadkach o wiele bardziej skuteczne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej istotnych, które należałoby zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi oraz pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma faktycznie ogromne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu mogą powodować nazbyt grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne rodzaju fungicydy. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zgnilizna twardzikowa oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub akceptacji na newralgiczne szkodniki oraz schorzenia, takie jak jęczmień choroba może pomóc zminimalizować ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto też zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako wydajna forma asekuracji.


Komentarze: 2


  • noavatar.png
    Kościółek2019-11-09

    Pilnie nieomalże rok po ożenku zostawili staruszkami urzekającej córuni, tudzież po dwóch latkach młodzika.

  • noavatar.png
    Modliński2020-03-24

    Niezwłocznie prawie rok po ślubie puścili staruszkami gustownej córeczki, oraz po dwóch latach malca.

Copyright © 2019 Aniawkinie.pl